Nikon Eclipse Ni

Jesteś tutaj: Strona główna / Oferta / Mikroskopy biologiczne / Nikon Eclipse Ni
OpisPliki do pobrania
Nikon Eclipse Ni

Uniwersalny mikroskop badawczy, o szerokim spektrum zastosowań. System modułowy zapewnia możliwość wyposażenia mikroskopu we wszystkie akcesoria do obserwacji w istniejących technikach mikroskopowych łącznie z systemem konfokalnym oraz fluorescencją połączoną z kontrastem Nomarskiego. Budowa modułowa tego mikroskopu pozwala na łatwe dostosowanie go do indywidualnych potrzeb użytkownika.

Eclipse Ni stolik z powłoką ceramiczną

Bogate zasoby modułów, najnowocześniejszych obiektywów klasy PlanApo lambda oraz PlanApo VC o bardzo wysokiej przepuszczalności światła i zdolności rozdzielczej sprawiają, że mikroskop nie ma sobie równych w swojej klasie.

Obiktywy CFI 60

Najnowsza seria mikroskopów Eclipse wyznacza nowe standardy w mikroskopii. Poprzez zastosowanie opatentowanego systemu oświetlenia „Fly eye” całe pole widzenia jest równomiernie jasno oświetlone. Standardem w tym mikroskopie jest regulowany opór ruchu stolika preparatowego a także umieszczone z obydwu stron pokrętła mikro i makro, które również są regulowane. Stabilna, odporna na wstrząsy konstrukcja zapewnia wysoki komfort pracy.

Soczewka fly eye

Mikroskop dostępny jest w dwóch wersjach podstawowych:

Eclipse-Ni-U

 Ni-U – klasycznej, ręcznie sterowanej, którą można rozbudowywać o zautomatyzowane funkcje takie jak zmotoryzowane stoliki sterowane za pomocą komputera lub specjalnego joysticka, zmieniacze filtrów fluorescencyjnych czy inteligentna miska obiektywowa.

ni-e

 Ni-E – nowoczesnej konstrukcji, ze zmotoryzowanymi funkcjami zmiany obiektywów, ogniskowania i ustawiania parametrów kondensora. Wersja Ni-E pozwala na zapisywanie indywidualnych ustawień użytkownika a także przywoływanie ich z pamięci urządzenia.  Posiada zintegrowany wyświetlacz na froncie statywu, który pokazuje aktualnie wybrane ustawienia urządzenia. Wystarczy naciśnięcie odpowiedniego przycisku a mikroskop automatycznie dostosuje parametry  do wybranej techniki badawczej. Również zmiana obiektywu sprawia, że przysłona polowa, przysłona aperturowa, filtr neutralny i ostrość widzenia są ustawiane w optymalnej pozycji co nie tylko skraca czas ustawiania ale również pozwala na precyzyjne przygotowanie mikroskopu do badań. Dodatkowym atutem takiego rozwiązania jest powtarzalność badań i zminimalizowanie ryzyka błędu.

Telemikroskopia Nikon

Mikroskop Ni-E w połączeniu z komputerem staje się systemem w pełni sterowalnym z poziomu oprogramowania. Dzięki temu użytkownik może sterować mikroskopem z dowolnego miejsca bez konieczności wielogodzinnej obserwacji przez okulary.

<- Powrót